logo

Orar comenzi: Luni-Vineri 09:00-16:00

Piulita M6

Cod produs: P2082

Stoc: in stoc

Greutate: 0.01 kg

Pret / buc:
0.50 LEI TVA inclus

Contactati-ne:

Descriere
Informatii suplimentare
Schema transmisie seminte SPC
Schema cutie azot SPC
Schema exhaustor SPC
Lada seminte SUP
KK30 schita 6 (jgheaburi de dirijare)
Descriere

Piulita uzuala gr. 8.8
Pentru fixarea suruburilor.

Informatii suplimentare

Imaginile afisate pe site sunt cu titlu de prezentare. Aspectul real al produselor poate sa difere fata de fotografii.

SC Agrestis SRL face eforturi permanente pentru a mentine acuratetea datelor aflate pe site. Cu toate acestea, pot exista erori in datele furnizate care includ dar nu se limiteaza la erori de masurare, erori de operare, diferente estetice, care nu influenteaza functionalitatea produsului. Daca sesizati o asemenea eroare, va rugam sa ne informati.

La cerere, punem la dispozitie documentatia necesara pentru achizitionarea produselor folosind fonduri nationale sau europene de dezvoltare.

Conform ordonantei de urgenta 34/2014, aveti dreptul de a returna orice produs achizitionat online, din orice motiv, in termen de 30 zile de la primire. Produsul trebuie sa nu prezinte urme de utilizare, zgarieturi sau lovituri si sa fie nefolosit. Taxele de transport in cazul returnarii ii revin cumparatorului in cazul in care motivul returului este determinat exclusiv de client. Returul se va solutiona in termen de 14 zile de la data receptionarii produsului de catre SC Agrestis SRL intr-un mod stabilit de comun acord cu clientul, prin schimbarea produselor sau returnarea contravalorii prin virament bancar.

Schema transmisie seminte SPC

Mecanismul de transmisie seminte echipeaza semanatorile Mecanica Ceahlau SPC pentru plante prasitoare. Prin intermediul acestui mecanism are loc distributia semintelor in timpul semanatului.

Lantul cinematic al semintelor la semanatorile SPC cuprinde in ordine Exhaustor, Transmisie seminte (cutie seminte, camera presiune) si Sectia de semanat (brazdar).

Din cutia de seminte semintele sunt absorbite in camera de presiune, unde se afla discul distribuitor. De aici semintele sint dirijate catre brazdar, care le incorporeaza in sol.

Disponibil la vanzare avem atat componente pentru transmisii seminte la semanatori tip vechi, cat si la semanatori tip nou.

Schita
Componente:
39. Dop protectie
SPC6-05.32B
SPC6-05.00.58B
42. Surub M8x14
SR ISO 4017
43. Saiba A8
STAS 5200
44. Saiba Grower N8
SR 7666-2
48. Surub fixare
SPC6-5.77S
SPC6-5.77S
SPC6-5.68.0
STAS 4071
SPC6-05.00.36C
SPC6-05.00.37C
55. Splint o2.5x25
STAS 1991
56. Garnitura
SPC6-05.00.103
SUP48-11.44.0B
STAS 6478
SPC6-5.24.0A
SPC6-5.23.2C
SPC6-5.23.9.0C
SPC6-5.23.5C
SPC6-5.23.4C
67. Garnitura
SPC6-5.47.M
68. Garnitura etansare
SPC6-5.92
STAS 6577
SPC6-5.40S
73. Surub M6x20
SR ISO 4017
SPC6-05.00.31C
SPC6-05.00.29/XII
SPC6-5.62.M
STAS 4373
S85-5.7.0V
S85-5.7.1.4M
SUP48-11.44.0B
SPC6-05.05.00C
84. Brazdar patina mica
SPC6-05.95.00A

Schema cutie azot SPC

Cutia de azot echipeaza semanatorile Mecanica Ceahlau SPC pentru plante prasitoare. Prin intermediul cutiei de azot se distribuie ingrasamintele in timpul semanatului, iar incorporarea in sol se face prin intermediul sectiei de ingrasaminte.

Lantul cinematic al fertilizarii la semanatorile SPC cuprinde in ordine Roata de antrenare, Cutia de azot (buncar ingrasaminte, cutie distributie azot) si Sectia de ingrasaminte (brazdar).

Disponibil la vanzare avem diverse componente ale cutiei de azot, cat si cutia de distributie completa.

Schita
Componente:
3. Nit A5x9
255120-P29
4. Saiba A5
SR ISO 4759
FS-1.2.0P
FS-1.11.0M
FS-1.6.0
FS-1.2.10
FS-1.2.11P
STAS 6478
18. Placuta de fixare
FS-1.2.14.0
19. Surub M5x16
SR EN ISO 7045
19. Saiba A5
STAS 5200
19. Piulita M5
STAS 4071
20. Surub M5x10
SR EN 2009
22. Surub M6x10
SR EN ISO 7045
23. Stift crestat 5x30 (P2120) Stift elastic G5 x28
STAS 9729/2
24. Ax
FS-1.2.20A
25. Splint 5x28
STAS 1991
26. Splint 6.3x45
STAS 1991
STAS 5200
STAS 4071
STAS 926
STAS1012
31. Surub M8x25 (P0841) Surub M8x25
SR ISO 4017
FS-1.3.0B
STAS 4071
35. Saiba Grower M8 (P2162) Saiba Grower N8
SR 7666-2
STAS 5200

Schema exhaustor SPC

Exhaustorul echipeaza semanatorile Mecanica Ceahlau SPC pentru plante prasitoare. Prin intermediul exhaustorului se creeaza depresiunea necesara pentru distributia semintelor in timpul semanatului.

Disponibil la vanzare avem atat exhaustorul complet cat si componente ale acestuia.

Schita
Componente:
SP-3.1.3 SP-3.1.4
SPC6-03.00.08A/VI
7. Suport
SP-3.7.0
10. Saiba de reglaj I
SP-3.11
11. Distantier
SP-3.12
12. Maner asamblat
SP-3.13.0
13. Saiba de reglaj II
SP-3.14
15. Saiba B 20
STAS 5200
16. Piulita M20 (P0634) Piulita BM 20
STAS 4073
17. Splint ø4 x 40
STAS 1991
SR 7666-2
SR ISO 4017
STAS 5200
STAS 4071
SR 7666-2
SR 7666-2
STAS 4071
STAS 9851
26. Surub M6x16
SR ISO 4017
28. Clapeta de reglaj
SP-3.29.0
STAS 5200
STAS 4071
SP-3.36A
SR ISO 4017
33. Piulita distantier M10
SP-3.31
34. Saiba I
S12-5.49
STAS 4373
36. Surub M6x25 (P0651) Surub M6x20
SR EN 2009
37. Stift elastic G4x18
STAS 9729/3

Lada seminte SUP

Lada de seminte echipeaza semanatorile Mecanica Ceahlau SUP pentru paioase. Este compusa din 2 parti, stanga-dreapta. Lada de seminte se alimenteaza inainte de inceperea procesului de semanare sau pe parcursul semanarii.

Schita Schita
Componente:
SUP48-4.1.4.0B
SUP48-4.1.4.0B
SUP29M-4.26
3. Bucsa
SUP21-4.27
SUP21-4.28.A
5. Fereastra nivel seminte
SUP21-4.32
6. Ax agitator dreapta
SUP29-4.3.1.0A
7. Ax agitator stanga
SUP29-4.3.2.0A
9. Bucsa cuplare
SUP29-4.3.4
SUP29M-4.4.0/VT1
11. Maneta
SUP29-20.64/2C
12. Arc
SUP29DK-4.4.2
13. Suport sudat dreapta
SUP29M-4.5.1.0
14. Parghie I
SUP29M-4.5.2
15. Ureche stanga asamblata
SUP29M-4.5.3.0
16. Ureche dreapta asamblata
SUP29M-4.5.4.0
17. Parghie stanga
SUP29M-4.5.5
18. Parghie dreapta
SUP29M-4.5.6
SUP29M-4.7.0
30. Placa mijloc
SUP29DK-4.11.0
SUP29M-4.12
32. Intinzător II
SUP29M-4.13.0
33. Suport intinzator
SUP29M-4.13.1
34. Surub special
SUP21-4.14
SUP21-4.3.3.E
36. Suport sudat stanga
SU29M-4.16.1.0
SUP29M-4.25.0
40. Ax dreapta
SUP29M-4.32.1
SUP29M-4.32.2
42. Ansamblu elastic
SUP48-4.17.0.M
SUP48-4.17.1.M
44. Clema de fixare
SUP21-4.21.0.M
45. Prezon
SUP48-4.17.3.M
46. Resort
SUP21-4.44
47. Surub special
SUP21-4.42
48. Saibă reglaj
SUP29DK-4.34
49. Pana
SUP21-4.35
50. Capac dreapta
SUP29M-4.37.1.0A
51. Suport asamblat
SUP29M-4.37.2.0
52. Parghie
SUP29M-4.37.3
53. Capac stanga
SUP29M-4.38.1.0 A
54. Ax stânga
SUP29M-4.41.1
55. Bridă inferioară
SUP29M-4.78
56. Bridă superioară
SUP29-4.79
57. Ţeava ungere
SUP29M-4.80
58. Ax dreapta SUP29DK
SUP29DK-4.81.1
SUP29DK-20.17.AE
61. Opritor
SUP29DK-4.70
62. Ax stanga SUP29DK
SUP29DK-4.82.1
SUP29DK-20.18.AE
64. Bucsa cuplare
SUP29-4.83
65. Lagar agitator
SUP29-4.84.E
SUP48-11.44.0.A
67. Surub M4x14
STAS 3954
68. Surub M4x16
STAS 3954
69. Piulita M4
STAS 4071
70. Saiba Grower N4
STAS 7666/2
71. Surub M5x16
STAS 4883
72.Surub M6x25 (P0651) Surub M6x16
STAS 4845
STAS 4845
STAS 4845
75. Surub M6x40
STAS 4845
STAS 4071
STAS 7666/2
78. Surub M8x25 (P0841) Surub M8x20
STAS 4845
STAS 4845
STAS 4845
STAS 4071
STAS 7666/2
83. Surub M12x45
STAS 4845
84. Surub M12x50
STAS 4845
STAS 4071
STAS 7666/2
STAS 5200
STAS 5200
STAS 5200
90. Saiba A20
STAS 5200
91. Splint o2x20
STAS 1991
92. Splint o2x25
STAS 1991
93. Splint o4x32
STAS 1991
95. Nit o3x32
STAS 797
96. Stift elastic UA6x35
STAS 9729/2
97. Ungator UA1
STAS 1116
98. Placuta
SUP48-4.1.8
100. Pop nit 4x12
-
101. Suport
SUP29M-4.93
102. Inel elastic 20
STAS 5848/2