logo

Orar comenzi: Luni-Vineri 09:00-16:00

Piulita M16

Cod produs: P0632

Stoc: in stoc

Greutate: 0.03 kg

Pret / buc:
2.50 LEI TVA inclus

Contactati-ne:

Descriere
Informatii suplimentare
Schema roata antrenare SPC
Schema sectie ingrasaminte SPC
Schema marcator SUP SPC
KK30 schita 9 (bloc depanusare culegator)
T40 EOL schita 5 (Elevator)
T40 EOL schita 13 (Subansamblu port cutit culegator)
Descriere

Piulita hexagonala de dimensiune M16 cu filet normal.

Informatii suplimentare

Imaginile afisate pe site sunt cu titlu de prezentare. Aspectul real al produselor poate sa difere fata de fotografii.

SC Agrestis SRL face eforturi permanente pentru a mentine acuratetea datelor aflate pe site. Cu toate acestea, pot exista erori in datele furnizate care includ dar nu se limiteaza la erori de masurare, erori de operare, diferente estetice, care nu influenteaza functionalitatea produsului. Daca sesizati o asemenea eroare, va rugam sa ne informati.

La cerere, punem la dispozitie documentatia necesara pentru achizitionarea produselor folosind fonduri nationale sau europene de dezvoltare.

Conform ordonantei de urgenta 34/2014, aveti dreptul de a returna orice produs achizitionat online, din orice motiv, in termen de 30 zile de la primire. Produsul trebuie sa nu prezinte urme de utilizare, zgarieturi sau lovituri si sa fie nefolosit. Taxele de transport in cazul returnarii ii revin cumparatorului in cazul in care motivul returului este determinat exclusiv de client. Returul se va solutiona in termen de 14 zile de la data receptionarii produsului de catre SC Agrestis SRL intr-un mod stabilit de comun acord cu clientul, prin schimbarea produselor sau returnarea contravalorii prin virament bancar.

Schema roata antrenare SPC

Roata de antrenare echipeaza semanatorile Mecanica Ceahlau SPC pentru plante prasitoare. Prin intermediul rotii de antrenare se pune in functiune partea de fertilizare in timpul semanatului.

Disponibil la vanzare avem atat roata completa (anvelopa, camera, pinioane de reglare a debitului de ingrasaminte, lanturi, etc) cat si componente ale acesteia.

Schita Schita
Componente Figura 17:
1. Furca
FS-8.1.0N
2. Surub special
FS-8.2
3. Zavor
SPC8L-6.3.0B
4. Furca asamblata
FS-8.4.0M
SPC6-6.4.0
5. Surub de reglaj
SPC6-6.4.1.0
5. Piulita hexagonala
SPC6-6.4.2
5. Saiba A 18
STAS 5200
5. Opritor
SPC6-6.4.6
6. Saiba A 16
STAS 5200
7. Lagar
FS-8.7.0M
FS-8.7.1M
7. Inel elastic 26x1.2
STAS 5848/3
FS-8.9M
10. Razuitor
FS-7.12A
SR ISO 4017
SR 7666-2
13. Placa
F6-7.15
14. Piulita Tr. 18x4
SPC6-06.00.12
STAS 4071
17. Saiba 13x ΓΈ30x2
NUP 183
FS-8.18.0M
FS-8.19 0M
FS-8.20M
21. Set roti lant
FS-8.21.0M
FS-8.21.4.0V
22. Distantier
FS-8.22M
STAS 1012
SR 7666-2 (<2008)
27. Saiba 20 x 30 x1
FS- 4.3
STAS 4071 (<2008) STAS 9851 (>=2008)
30. Aparatoare
FS- 8.30.0N
SUP48-11.44.0A
FS- 8.34M
SR ISO 4017
36. Saiba M12x30
SUP21- 2.31.0/2
FS- 8.37M
SR ISO 4017
STAS 9851 (>=2008) STAS 4071 (<2008)
SR 7666-2
STAS 5200
FS- 8.42M
STAS 4071


Componente Figura 18:
44. .Roata asamblata
FS-8.15.0M
FS-8.15.1M - FS-8.15.2M
STAS 4272
SR 7666-2
STAS 4071 (<2008)
STAS 9851 (>=2008)
FS-8.7
52. Bucsa I
FS-8.15.9
SR ISO 4017
SR 7666-2 (<2008)
STAS 4071 (<2008); STAS 9851 (>=2008)
155 SR 12 (5.00-12) STAS 9090
STAS 1012
FS-8.15.15.1.0M
FS-8.15.15.2.0M
61. Bucsa II
FS-8.18
STAS 4373
63. Saiba 20x62x3
NUP 183
64. Saiba 13x30x2
NUP 183
65. Eclisa
FS-8.15.22 M
66. Roata de transport asamblata
FS-8.15.13.0M
FS-8.21.4.0V
STAS 5174
FS-8.15.13.2.0
STAS 627/3
SR ISO 4017
SR ISO 4017
STAS 9851 (>=2008); STAS 4071 (<2008)
SR 7666-2 (<2008)
SR 7666-2
SUP48-11.44.0A
77. Capacel ventil
STAS 843
78. Ventil 20
STAS 7025/2
79. Surub M12x1,5x35
FS-8.15.23.3
80. Piulita conica
Rm-01.02/5-3

Schema sectie ingrasaminte SPC

Sectia de ingrasaminte echipeaza semanatorile Mecanica Ceahlau SPC pentru plante prasitoare. Are rolul de incorporare in sol a ingrasamintelor in timpul semanatului.

Lantul cinematic al fertilizarii cuprinde in ordine Roata de antrenare, Cutia de azot (buncar ingrasaminte, cutie distributie azot) si Sectia de ingrasaminte (brazdar).

Disponibil la vanzare avem atat sectia de ingrasaminte completa cat si diverse componente ale sectiei.

Schita
Componente:
FS 1.2.0.P (sectie completa)
1. Brazdar asamblat
FS 1.2.0.P (suport+brazdar)
1. Suport
S12-9.3.1.0
S12- 9.3.1.1.0 (brazdar)
3. Nit 10x38
STAS 797
S12-9.3.4
STAS 9851 (>=2008)
FS-3.3.0V
FS-3.6M
S12-9.3.7
STAS 4071
SR 7666-2
13. Siguranta elastica G15
NT 1214
14. Piulita M16
STAS 4373

Schema marcator SUP SPC

Ansamblul marcator este comun la semanatorile Mecanica Ceahlau SPC si SUP.

Marcatorul delimiteaza suprafata semanata. La modelele de semanatori mai vechi cilindrul marcator este uni-directional. La modelele de semanatori mai noi cilindrul marcator este bi-directional. Noi avem disponibil la vanzare modelul bi-directional.

Pozitiile disponibile la vanzare, dar care nu se regasesc in schita, sunt adaugate la sfarsitul tabelului.

Schita
Componente:
1. Suport stanga
SPC8-70.1.0M
2. Inchizator
SPC8-70.2.C
3. Suport marcator stanga
SPC8-70.3.0M
4. Bolt
SPC8-70.4
5. Tija marcatoare
SPC8-70.5.0B
211.61.10.02-1
8. Garnitura
211.61.00.08.0
SUP21-7.1.6
SUP21-7.1.8
12. Garnitura marcator
SPC8.70.12.0
13. Inel elastic 47x1.75
STAS 5848/3
14. Saiba MB4
SR ISO 2982-2
15. Piulita KM4
SR ISO 2982-2
16. Surub M16x25
STAS 10295
STAS 4071
18. Saiba Grower N16
SR 7666-2
19. Brida II
SPC6-44.6
STAS 4071
21. Saiba Grower N16
SR 7666-2
22. Saiba A16
STAS 5200
23. Piulita M8
STAS 4071
24. Surub de reglaj
SPC8-70.27M
25. Capac
SPC8-70.28M
26. Resort
SPC8-70.29M
27. Surub special M12
SPC6-07.02.08
28. Ochet
C3-22.00.16
29. Clema fixare
NUP-194.0-6.5A
33. Splint 5x50
STAS 1991
34. Suport dreapta
SPC8-80.1.0M
35. Suport marcator dreapta
SPC8-80.3.0M
36. Ungator A1
STAS 1116
37. Piulita M12
STAS 4071

T40 EOL schita 13 (Subansamblu port cutit culegator)

Subansamblul port-cutit culegator.

Se compune din Ax tocator pe care se monteaza cutitele de taiat.

Schita
Componente:
2. Saiba 12
150100606
11. Inel etansare 35
151291006
000201604
150084009
17. Rulment KR 1307
150048807
18. Surub M12x35
000248805
20. Siguranta inelara interioara N 80x2,5
150048709
000239904
25. Intinzator sud.
152194707
000250908
27. Saiba A14
000224705
28. Bucsa distantier
151458602
29. Volanta intinzatoare
151455008
31. Ax 6 - 20/M14x110
152195207
32. Siguranta inelara interioara N 47x1,75
000235908
33. Surub sud.
152195305
000222002
35. Siguranta inelara Z 24x1,75
150094800
36. Curea trapezoidala B 1600
159026804
37. Inel etansare 39
151710802
38. Aparatoare dreapta
153957908
39. Aparatoare stinga
153957800
Cumparate frecvent impreuna